e-mail ile takip et

9.27.2013

Çağdaş Demokratlar’ın TÜRMOB Başkan adayı Nail Sanlı-Yılmaz Parlar

BASIN TOPLANTILARI  


Çağdaş Demokratlar’ın TÜRMOB Başkan adayı Nail Sanlı

Türkiye Çağdaş Demokrat Grubu Yürütme Kurulu ve İSMMMMO Başkanı Yahya Arıkan 5-6 Ekim’de yapılacak TÜRMOB seçimi için yönetim, denetim ve disiplin kurulları aday listesini açıkladı. Çağdaş Demokratlar’ın başkan adayı yine Nail Sanlı.

Çağdaş Demokrat Muhasebeciler Birliği, 5-6 Ekim tarihlerinde Ankara’da yapılacak TÜRMOB seçimleri için aday listesini açıkladı.
 

Grup Yürütme Kurulu ve İstanbul Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası (İSMMMO) Başkanı Yahya Arıkan, İstanbul The Marmara Oteli’nde düzenlenen aday tanıtım toplantısında yaptığı konuşmada, deneyimli meslektaşlarından oluşan yönetim, denetim ve disiplin kurulu oluşturduklarını TÜRMOB Başkan adaylığı için de Nail Sanlı ile yola devam edeceklerini açıkladı.

Türkiye genelinde 90 bine yakın üyesi bulunan serbest muhasebeci mali müşavirler ile yeminli mali müşavirlerin çatı örgütü TÜRMOB’daki seçimlerin, Türkiye ve meslek açısından çok kritik bir süreçte yapıldığını anımsatan Arıkan, özellikle genç meslektaşların geleceğinin karartılmak istendiği bir eşikte çağdaş demokrat bir yönetime daha çok ihtiyaç olduğuna vurgu yaptı.

 
 

Mali müşavirlerin Türkiye ekonomisi ve özellikle de kayıtlı ekonomi idealinin en önemli aktörlerinden biri olduğunu belirten Arıkan şöyle konuştu: “Bizler mesleğimizde yeni sorumluluklar, vizyon ortaya koyma, ortak çıkarların gözetilmesi, dış müdahalelerin verdiği tahribatın önlenmesi çabasındayken, özellikle Kamu Gözetimi Kurumu’nun (KGK) bağımsız denetim konusunda genç meslektaşlarımın geleceğini ipotek altına alan yaklaşımları adeta Türkiye’nin de önünü tıkar bir çizgiye geldi.”

KGK’nın sürekli meslektaşlarını by-pas eden, mesleki örgütlenmenin önüne geçen bir yapılanmayla kapalı devre kararlar aldığını belirten Arıkan, “Kurum bağımsız denetimde meslektaşımıza ‘15 yılını dolduranlar’ ve ‘15 yılını doldurmayanlar’ ikilemini dayatıyor. Genç meslektaşlarımın bağımsız denetim işinde yer almasını önlemeye çalışıyor. TÜRMOB ve İSMMMO’nun, KGK’ya açtığı dava sürüyor. Bağımsız denetim için 31 Aralık 2014 tarihine kadar süre var. Davalar sonuçlanmadan, meslektaşlarım oldukça maliyetli bu paralı sınava girerek KGK’yı meşrulaştırmamalı” diye konuştu.

Arıkan, meslekte her türlü sorunu güç birliği ve dayanışma ile mutlaka aşacaklarına inandığını belirttiği konuşması sonrası TÜRMOB aday listesini şu şekilde açıkladı:

Yönetim Kurulu: Nail Sanlı, Ülkü Sönmez, Ünal Aydın, Yeşim Ertuğrul, Zafer Kutlu, Yücel Akdemir, Rıfat Toruntay Nalbantoğlu, Ali Rıza Akdora, Zeki Dirlik.

Denetim Kurulu: Nazım Anıl, Mehmet Eren, Yılmaz Şanlı,

Disiplin Kurulu: Alper Kuş, Süleyman Genç, İbrahim Göçmen, Şükrü Kaya, Yakup Simeklioğlu.

 

yilmazparlar@yahoo.com

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder