e-mail ile takip et

2.02.2016

WORLD TOURİSM FORUM’DA DÜNYA TURİZMİNİN GELECEĞİ-YILMAZ PARLAR


BASIN TOPLANTILARI  

 


SEKTÖR LİDERLERİ DÜNYA TURİZMİNİN GELECEĞİNİ WORLD TOURİSM FORUM’DA KONUŞACAK
Turizmin Davosu olarak bilinen World Tourism Forum 4-6 Şubat tarihlerinde İstanbul’da gerçekleşecek. Bu yıl ikincisi yapılacak olan zirveye turizm sektörünü etkileyen sınır güvenliği ve yeni pazar Afrika konuşulacak. World Tourism Forum (WTF) öncesi, Çırağan Palace Kempinski’de düzenlenen basın toplantısında konuşan WTF Başkanı Bulut Bağcı “Turizmin kalbi İstanbul’da atacak. 100 duayen ismin konuşmacı olarak katılacağı zirvede 7 bin kişiyi ağırlamayı planlıyoruz” dedi.
Dünya turizmine yön veren liderlerin bir araya geleceği World Tourism Forum, bu yıl ikinci kez İstanbul’da gerçekleşecek. 4-6 Şubat tarihleri arasında İstanbul Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nda yapılacak olan zirvede yeni pazar ‘Afrika’ ve yaşanan sınır güvenliği olaylarının turizme etkileri konuşulacak. 4 bin yerli, 3 bin yabancı olmak üzere toplamda 7 bin konuğun beklendiği dev organizasyon, World Tourism Forum Başkanı Bulut Bağcı liderliğinde hayata geçiyor. Zirve öncesi basın mensupları ile bir araya gelen WTF Başkanı Bulut Bağcı, bu yıl ikincisi gerçekleştirilen zirvenin Türk turizmine büyük katkı sağlayacağını belirtti.
7 bin katılımcı bekleniyor
Geçen yıl katıldıkları Davos Zirvesi sonrası Türkiye’de de Davos Zirvesi standartlarında sahip bir organizasyon yapmaya karar verdiklerini söyleyen Bağcı şunları söyledi: “Amacımız turizm alanında yön veren yatırımcı ve dünya da turizm sektörüne yön veren yöneticileri medeniyetlerin yüz yıllardır yan yana bir hayat sürdüğü İstanbul’da bir araya getirmek. Geçtiğimiz Nisan ayında ise World Tourism Forum’u ilk kez gerçekleştirdik ve sektör problemlerini konuştuk. Bu yıl ise turizm sektöründe duayen 100 ismin konuşmacı olarak söz alacağı organizasyonda 7 bin katılımcıyı İstanbul’da ağırlayacağız.”

Türk turizminin potansiyelini ortaya çıkaracağız
Turizm trendlerini belirleyen kanaat önderlerini, yatırımcıları, siyasi otoriteleri ve sektör temsilcilerinin buluşacağı forum hakkında bilgi veren Bağcı “World Tourism Forum da Akdeniz zirvesinin sonuçlarını, turizmin yeni trendlerini, uluslararası krizlerin sektöre etkisini konuşacağız. Zirvenin Türkiye ekonomisi de ana gündem maddeleri arasında olacak” dedi. Bağcı, yapılacak olan zirvenin global çapta Türkiye’nin tanıtımı anlamına da geldiğini belirterek “Türk turizm sektörünün potansiyelini ve tanıtımını yapacağız. Ülkemizin turizm gelirini artırmak ve ekonomiye katkı sağlamak amacıyla çalışmalarımıza devam edeceğiz” diye konuştu.
Sektör liderleri İstanbul’da buluşacak
Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımı ile bu yıl ikinci kez gerçekleşecek World Tourism Forum, turizm trendlerini belirleyen kanaat önderlerini, yatırımcıları, siyasi otoriteleri ve sektör temsilcilerini İstanbul’da buluşturacak. World Tourism Forum Başkanı Bulut Bağcı başkanlığında İstanbul Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nda gerçekleşecek olan zirvenin konuşmacıları arasında Ekonomiden Sorumlu Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, Avrupa Komisyonu Eski Başkanı José Manuel Barroso, Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Başkanı Başaran Ulusoy, T.C. Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal, Denizbank CEO’su Hakan Ateş, TAV Havalimanları Holding CEO'su Sani Şener, ABTA CEO’su Mark Tanzer, Mama Shelter’ın kurucusu Serge Trigano, Trivago’nun Kurucu Ortağı Rolf Schrömgens gibi isimler bulunacak.

Sektörün Oskarları Sahiplerini Bulacak
5 Şubat Cuma akşamı ise bu yıl ikincisi düzenlenecek ve “Dünya’da Turizm Oskarları” olarak adlandırılan “World Tourism Awards” ödül töreni yaklaşık bin kişinin katılım ile Çırağan Sarayı’nda düzenlenecek. Gecenin sonunda ise 40’tan fazla kategoride ödül sahiplerini bulacak.

yilmazparlar@yahoo.com

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder