e-mail ile takip et

8.09.2012

Uyumsoft Akademi ile Kafkas Üniversitesi işbirliği devam ediyor-Yılmaz parlar haberi


Uyumsoft Akademi ile Kafkas Üniversitesi işbirliği devam ediyor

Azerbaycanlı öğrenciler 2012 yılı yaz stajlarını,
Uyumsoft Akademi’de yaptı

Azerbaycan Kafkas Üniversitesi’nden endüstri mühendisliği bölümü öğrencileri, 2012 yaz stajlarını, Uyumsoft Akademi’de yaptı.
Bu yıl, 16 Temmuz ile 8 Ağustos 2012 tarihleri arasında düzenlenen staj programında, Azerbaycanlı öğrenciler, hem teorik hem uygulamalı bir eğitim çalışmasına katıldı.
Uyumsoft Akademi stajına katılan öğrenciler; sistem tanımları, yetkilendirme, Log işlemleri gibi konularda eğitim aldı.
Uyumsoft uzmanları tarafından, sosyal sorumluluk projesi kapsamında, yurtiçi ve yurtdışındaki öğrencilere verilen eğitimler, gençlerin bilgi birikimi ve tecrübesini arttırmasının yanı sıra, iş bulmalarına imkan tanımaktadır.

Uyumsoft, 650’ye yakın gence eğitim semineri verip, iş dünyasına kazandırdı

Türkiye’nin sektöründe lider yerli yazılım ve danışmanlık firması Uyumsoft Bilgi Sistemleri ve Teknolojileri AŞ, sosyal sorumluluk projesi kapsamında, 2005 yılından itibaren, ülkemizin yanı sıra yurtdışından ilgili mühendislik bölümlerinde okuyan öğrenciler başta olmak üzere, sektördeki gençlere ‘Yazılım ve ERP eğitimleri’ vermektedir. 7 yılda, 650’ye yakın gence eğitim semineri veren Uyumsoft, aynı zamanda gençlerin, özel sektörde hizmet verdiği müşterilerinde istihdam edilmesini de sağlayarak, iş dünyasına kazandırmaktadır.

Bilişim sektörüne kalifiye insan kaynağı yetiştirmeye devam ediyor

Uyumsoft’un dün olduğu gibi bugün ve gelecekte, bilişim sektörüne kalifiye insan kaynağı yetiştirmeye devam edeceğini kaydeden Uyumsoft Genel Müdür Yardımcısı Hüseyin Şahin, şunları söyledi:
“Uyumsoft olarak, yurtiçi ve yurtdışında, özel sektör- kamuda başarılı projelere imza attık ve atmaya devam ediyoruz. Sahip olduğumuz bilgi birikimi ve tecrübemizi, geleceğimiz olan gençlerimiz ile paylaşmak için sosyal sorumluluk projesi olarak hayata geçirdiğimiz ‘Uyumsoft Akademi’nin, sektörümüze kazandırdığı gençlerimizi iş dünyasında görmekten büyük mutluluk duyuyoruz. Gençlere yaptığımız yatırım, firmamızın en büyük kazanımlarından birisidir. Ülkemiz, Türki Cumhuriyetler ve Afrika ülkeleri başta olmak üzere, çeşitli ülkelerden bilişim sektörüne, kalifiye insan kaynağı yetiştirmeye devam edeceğiz” diye konuştu.

Azerbaycanlı öğrencilerin görüşleri

Uyumsoft’un uzmanları Emrah Demirbaş ve Bedir Orhan tarafından verilen staj eğitimine katılan Azerbaycan Kafkas Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümü öğrencileri, şunları kaydetti:

*Emin İsmayılov, “Uyumsoft’ta aldığımız staj eğitiminin, gelecekte iş hayatımıza çok büyük katkısı olacağını düşüyorum. Kurumsal Kaynak Planlama (ERP) adını duyuyorduk, ancak süreç hakkında bilgimiz yoktu. Hem Erp konusunu, hem endüstri mühendisliğinin net olarak ne yapacağını öğrenmiş olduk” dedi.

*Sərxan Nəcəfli, “Uyumsoft uzmanlarının verdiği bilgiler ışığında, çok başarılı bir staj eğitimi gerçekleşti. Üretim ve planlama hakkında yeni bilgiler öğrendik” dedi.

*Səmədağa Səmədzadə, “3 hafta boyunca aldığımız eğitim, gelecek iş yaşantımıza çok büyük katkıda bulunacaktır. Uyumsoft’un bilgi birikimi yüksek uzmanlarından, güncel ve geleceğe ilişkin yeni bilgiler edindik” dedi.


*Pərvin Rüstəmov, “Önceleri, ERP hakkında çok şey duymuştuk. Ancak, hiç uygulama yapmamıştık. Uyumsoft, bize uygulama yapma imkanı sağladı. Çok başarılı ve verimli bir staj dönemi oldu”
yilmazparlar@yahoo.com

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder